REFLEKSOTERAPIA STÓP
Stopy są odzwierciedleniem naszego organizmu, mogą nam wiele powiedzieć o człowieku, jego zdrowiu, dolegliwościach, jak i stylu życia jakie prowadzi.
Refleksoterapia to metoda „czytania ze stóp” i działania poprzez nie na cały organizm.
Refleksoterapia to skuteczna i bezpieczna terapia. Polega na masowaniu i uciskaniu odpowiednich punktów, znajdujących się na stopach, zwanych refleksami. Każdemu z tych punktów odpowiada określony organ, narząd wewnętrzny bądź część ciała.
Poprzez uciskanie tych miejsc za pomocą kciuka i palców, poprawiamy krążenie i stymulujemy, w celu uregulowania zaburzonych funkcji organizmu oraz jego oczyszczania z zalegających od lat toksyn.
Wspomagamy w ten sposób proces homeostazy, równowagi biologicznej organizmu.

Refleksoterapia nie leczy!!! Aktywuje cały organizm, by leczył się sam.

REFLEKSOTERAPIA wprowadza organizm w stan równowagi:

 • pomaga usunąć stresy i stany napięcia nerwowego
 • usprawnia oczyszczanie organizmu z zalegających toksyn,
 • pomaga zwalczyć bóle głowy i migren, oraz inne bóle
 • usprawnia pracę serca, krwiobiegu, odblokowuje zastoje
 • podnosi odporność organizmu
 • reguluje pracę układu trawiennego, hormonalnego i wydalniczego
 • wspomaga leczenie stanów zapalnych narządów wewnętrznych i układu ruchu
 • doprowadza całe ciało do balansu biologicznego
 • łagodzi objawy menopauzy, bolesne miesiączki
 • reguluje pracę tarczycy
 • pomaga w depresji, stanach lękowych
 • aktywizuje organizm do podjęcia walki z chorobami

Przeciwskazania do refleksoterapii : m.in.: zaawansowana osteoporoza, zaawansowana cukrzyca, choroby zakaźne, owrzodzenia stóp,grzybica, ostre i przewlekłe infekcje z wysoką gorączką, ciąża.

Zalecana jest seria zabiegów (ustalana indywidualnie w zależności od kondycji organizmu, tego co mówią o Tobie stopy i od Twoich oczekiwań) lub 1-2 zabiegi w miesiącu jako profilaktyka lub kontynuacja serii.
Jeden zabieg nie zlikwiduje problemów, które rozwijały się w ciągu kilku lat, choć korzystnie wpłynie na samopoczucie, nastrój oraz przyniesie głęboki relaks.
Skutki refleksoterapii widoczne są już po pierwszych zabiegach - występuje znaczna poprawa samopoczucia. Więcej czasu potrzeba na wyeliminowanie długotrwałych zaburzeń.

Picie wody(2litry), najlepiej ciepłej, przegotowanej z naturalnym skokiem z cytryny, pomoże w natychmiastowym wypłukaniu toksyn z organizmu.
Poczuj się dobrze we własnym ciele 

Nasze stopy - przenoszą tysiące ton, robią setki tysięcy kroków...

Niezależnie od tego czy chodzimy, tańczymy, bawimy się czy biegamy - nasze stopy pracują, przenoszą duże ciężary. Jeśli fundujemy im wielokilometrowe treningi kilka razy w tygodniu - powtarzają praktycznie ten sam ruch setki tysięcy, miliony razy. Zastanawialiście się kiedyś jak skomplikowana jest to konstrukcja i jak dużym obciążeniom ją poddajemy?

Skomplikowana machineria 

·         Stopa składa się z 26 kości połączonych 37 stawami - całość trzyma się razem dzięki 107 półelastycznym, przecinającym się więzadłom.

·         Stopa posiada 32 mięśnie i ścięgna oraz 1700 czuciowych zakończeń nerwowych.

·         Każda stopa posiada około 90 tysięcy gruczołów potowych pozwalających na utrzymywanie temperatury oraz usuwanie zanieczyszczeń.

·         Ścięgno Achillesa jest w stanie utrzymać ciężar około jednej tony.

 

Stopy mają ciężką pracę 

W trakcie typowego dnia stopy osoby ważącej 70 kilogramów przenoszą około 2520 ton obciążenia, co odpowiada czterem pociągom osobowym. W ciągu trzech dni stopy przeciętnej osoby przenoszą ciężar odpowiadający masie Wieży Eiffel'a: 7300 ton. Stopy dorosłego człowieka przenoszą 858 480 ton rocznie - ponad dwa razy więcej niż waży Statua Wolności. Chodząc na wysokich obcasach, ważąca 60 kilogramów kobieta wywiera na piętę nacisk 28 razy większy niż ważący 2,6 tony słoń na każdą ze swoich nóg. W trakcie normalnego chodzenia stawy w tylnej części stopy poddawane są obciążeniom równoważnym 4,5-krotnemu ciężarowi ciała. W trakcie biegu obciążenie to wzrasta dziewięciokrotnie.

Trochę statystyk... 

... dotyczących stóp przeciętnego zjadacza chleba.

Człowiek wykonuje przeciętnie od 8 do 10 tysięcy kroków dziennie, przechodząc łącznie 8 kilometrów - a na każdy kilometr chodu przypada ok. 1125 uderzeń stopy o podłoże. W ciągu życia człowiek przejdzie przeciętnie około 128 747 kilometrów, co odpowiada ponad trzem tysiącom maratonów, potrojonemu obwodowi Ziemi lub 38 834 okrążeniom w zawodach Grand Prix Monaco. Człowiek w ciągu tygodnia pracy przechodzi przeciętnie dystans odpowiadający długości trasy maratonu. Człowiek przechodzi przeciętnie 214 kilometrów rocznie, robiąc zakupy w centrach handlowych.
 

Zrób prezent swoim stopom i przyjdź na NICH na zabieg refleksoterapii.

Zabiegi wykonuje dyplomowany refleksoterapeuta.
Istnieje możliwość dojazdu do domu klienta.

Serdecznie zapraszam.< Wróć