PEELING KAWITACYJNY to delikatne oczyszczanie, pielęgnacja i regeneracja skóry ultradźwiękami

W metodzie tej wykorzystuje się fale ultradźwiękowe, które w połączeniu z rozpylaną na skórę w trakcie zabiegu wodą (tonikiem), oddziałują oczyszczająco na powierzchnię skóry.

Na skutek reakcji fal ultradźwiękowych z wodą, dzięki powstaniu różnicy ciśnień, powstaje tzw. fala uderzeniowa rozpylająca cząsteczki wody. Brzmi niezbyt przyjemnie, ale odczucia w czasie zabiegu są bardzo pozytywne - fala ta nie jest dla nas odczuwalna, ale w zetknięciu z komórkami naskórka powoduje rozbijanie martwych komórek warstwy rogowej skóry, a także oczyszczenie porów naskórka (z nadmiaru łoju, zrogowaciałych komórek, bakterii i resztek kosmetyków).

Po zabiegu skóra jest oczyszczona, gładka i nawilżona, bez jakichkolwiek podrażnień. Jest to zabieg bezbolesny odczuwany zwykle jako przyjemny. Przeznaczony nawet dla bardzo wrażliwych skór . Zmarszczki i blizny zostają rozluźnione i wygładzone, naczynia krwionośne wzmocnione i wyciszone , pory zmniejszone.
Mikrowibracje ultradźwiękowe niszczą drobnoustroje odpowiedzialne za powstawanie i rozwój trądziku oraz stanów zapalnych. Rozjaśniają przebarwienia i zapobiegają ich powstawaniu ,poprzez rozbijanie złogów melaniny i blokowanie aktywności tyrozynazy .
Kawitacja stanowi doskonały wstęp do dalszych zabiegów kosmetycznych, poprzez pobudzanie metabolizmu komórek, krążenia krwi i limfy, skóra uzyskuje doskonałą wchłanialność kosmetyków, co utrzymuje się przez najbliższe dni.
Peeling kawitacyjny pozytywnie działa również na głębsze warstwy naskórka, pobudza skórę do odnowy przez wzmożoną produkcję kolagenu i elastyny.

Wskazania do zabiegów to miedzy innymi:
-skóra wrażliwa, z rozszerzonymi naczynkami, trądzik, podrażnienia, przebarwienia,starzejąca się skóra, mało elastyczna, szara, zmęczona.

Częstotliwość zabiegu:
jednorazowo lub w serii 1 w tygodniu przez 6 tygodni.< Wróć