Masaż kosmetyczny
Na początku był dotyk... Przynosił ulgę, gdy bolało ciało lub dusza. Matka obdarzała nim dziecko uspakajając je. Gdy człowiek dostrzegł cudowną moc dotyku nadał mu cel terapeutyczny i tak powstał masaż. Przeprowadzany za pomocą palców i dłoni działa nie tylko na skórę ale na położone pod nią tkanki, mięśnie i narządy. Działanie masażu kosmetycznego jest bardzo korzystne dla skóry całego ciała, a głównie twarzy , szyi i dekoltu. Skóra zostaje oczyszczona ze zrogowaciałego naskórka, rozszerzają się naczynia krwionośne, otwierają się pory, dzięki czemu wydzieliny skórne wydostają się na zewnątrz, usunięte zostają też zbędne, szkodliwe produkty przemiany materii. Otwierają się mieszki włosowe, następuje lepsza penetracja. Skóra zostaje pobudzona i odżywiona przez krew i limfę, zostaje więc w ten sposób przygotowana na przyjęcie (resorpcję) odpowiednich preparatów kosmetycznych.

Masaż pobudza skórę do szybszej regeneracji,przeciwdziała tworzeniu się zmarszczek, oraz spłyca już istniejące. Skóra po odpowiednio przeprowadzonym masażu powinna być gładka, elastyczna i zaróżowiona. Odpowiednio wykonany masaż kosmetyczny działa również relaksująco i odprężająco oraz pozwala się pozbyć zmartwień. Dlatego masaż kosmetyczny regeneruje naszą skórę, a także duszę, gdyż stan skóry jest w dużym stopniu odzwierciedleniem wnętrza człowieka.
A z kolei ukojenie psychiki i pozbycie się stresu odwdzięczy się tym, że przyniesie nieoceniony wpływ na skórę. Z tego powodu, masaż jest najważniejszą, a jednocześnie najprzyjemniejszą częścią zabiegu kosmetycznego.

Pielęgnacja ciała dobrze czyni dla duszy!< Wróć